swojskie wędliny

Sienny rynek ożył przed świętami

Sienny rynek ożył przed świętami

Świąteczne ozdoby, choinki, swojskie wędliny i miody można już kupić na białostockim targu świątecznym.

Z jabłkiem w tle

Po raz drugi w Topolnie odbywał się piknik w stuletnim sadzie należącym do Wioletty i Wojciecha Zielińskich. Motywem przewodnim było jabłko

Mamy wszystko, co najlepsze

Kiełbasa krzyżacka, pasztet z ziarnami zbór, sery z kozieradką i ser pielgrzyma. Ale też chleb soczysty pełnoziarnisty i chleb z ziarnem na zakwasie, kapuśniak z jajkiem, naleśniki z żurawiną i kaszą gryczaną, wino oraz trzy najlepsze miody: nektarowo-lipowy, leśny i faceliowy. Takie przysmaki z naszego powiatu znalazły się w gronie laureatów Smak Roku Festiwalu w Grucznie

Legalny bimber, kiełbasa od gospodarza? Tak chce Palikot

Legalny bimber, kiełbasa od gospodarza? Tak chce Palikot

całkowicie zabroniona, a za załamanie zakazu grożą wysokie grzywny z więzieniem włącznie. - To jakiś absurd, bo każdy z nas raz na jakiś czas dostaje od kogoś, albo gdzieś kupuje swojski twaróg i wędliny, a ich sprzedaż to dla wielu rolników dodatkowe źródło dochodów - uważa Janusz Palikot. - W Komisji "

W leśnym wystroju zdobyli podium

W leśnym wystroju zdobyli podium

pyszności - zachęcała Ewa Szabowska, przewodnicząca jeżewskiego KGW. - Polecamy bigos myśliwski, gulasz gajowego, wędliny z dziczyzny, zupę z suszonych grzybów, oczywiście nie może zabraknąć u nas pajdy swojskiego chleba ze smalcem, słodkich wypieków oraz pierogów z Bratwina - wymieniała. Wszystko to we

Aleja znów zapełni się straganami

Aleja znów zapełni się straganami

ubiegłym roku impreza bardzo się udała, w tym roku będzie chyba jeszcze lepiej. W III Alei stanie prawie 90 kiosków i namiotów, m.in. z chlebem wypiekanym według starych metod, swojskimi wędlinami, ekologicznym miodem, dziełami artystów ludowych. W tym roku jednak stoiska zajmą tylko jedną, południową

Palcówka tylko w domu. Produkty regionalne nie tylko z nazwy

Palcówka tylko w domu. Produkty regionalne nie tylko z nazwy

Do września 2010 r. rolnicy produkujący swojskie wędliny, domowe pieczywo czy sery mogli je sprzedawać także w województwach, przyległych do Podlaskiego. Największy rynek zbytu stanowiła oczywiście Warszawa. Wielu wytwórców wystawiało swoje produkty na ogólnopolskich targach spożywczych, w sklepach

Gwiazdkowy jarmark na Rynku Kościuszki bez prowizorki

Gwiazdkowy jarmark na Rynku Kościuszki bez prowizorki

kolei najdroższa jest branża spożywcza, tu opłata wynosi 160 zł za dzień handlu. - Ale jeśli chodzi o produkty spożywcze, to właściwie już wszystko mamy obstawione. Są tradycyjne wyroby z Podlasia, swojskie wędliny, chleby litewskie i wypieki, sery korycińskie, nalewki. Tego nie może być też za dużo

Rodzinne święto i powrót do tradycji, czyli dożynki w naszych gminach

Rodzinne święto i powrót do tradycji, czyli dożynki w naszych gminach

Pięta z Łowinka wręczyli chleb wójtowi Franciszkowi Koszowskiemu. Po części oficjalnej uczestnicy dożynek mieli możliwość jak co roku odwiedzać stoiska przygotowane przez sołectwa. Na stołach królowały swojskie wypieki, wędliny, owoce, nalewki. Nie zabrakło kilku stoisk z pracami rękodzielniczymi

W Hadze jak nad Wisłą

sklepów o swojskich nazwach: U Kazia, Beskid, są polskie delikatesy Alex, Kamilski. - Najbardziej cieszy nas to, że nasze wędliny, pieczywo, bigos czy pierogi kupuje coraz więcej Holendrów - mówi Ewelina Koschella ze sklepu Kamilski. Na półkach wszystkich polskich sklepów można też bez problemu zobaczyć

Polskie produkty jadą za naszymi emigrantami

? Michał Garapich: - Polskie produkty kojarzą się z ojczyzną. To nie tylko ziemia i krajobraz, ale też przyzwyczajenia związane na przykład z jedzeniem. Polskie sklepy mają też znajomy, swojski wystrój. Faktycznie - na witrynach sklepów hasła o "wędlinach dobrych jak za Gierka", a w środku obok

Europa Wschodnia: Drenaż mózgów XXI wieku

słychać by było mowy polskiej, rosyjskiej, łotewskiej lub litewskiej. Zmienił się przez to charakter tego kraju. Wielojęzyczne gazety zamieszczają ogłoszenia o pracy, banki zatrudniły urzędników ze znajomością wschodnioeuropejskich języków. Wyspecjalizowane sklepy spożywcze sprzedają swojskie wędliny i

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów